Firma developerska
tu jesteś: O firmie> Mieszkania> Standard wykończenia

Standard wykończenia

BUDYNEK – OGÓLNE INFORMACJE TECHNICZNE
Konstrukcja obiektu wykonana w technologii tradycyjnej: Ławy fundamentowe żelbetowe, ściany podziemia i piwnic żelbetowe, ściany parteru i pieter (zewnątrz i wewnatrz ) murowane z bloczków silikatowych (np. SILKA).

Stropy Teriva, elementy stropu: wieńce, podciągi, belki, płyty balkonowe - żelbetowe, schody płytowe - żelbetowe. Ściany międzymieszkaniowe oraz ściany oddzielenia mieszkań od korytarza: - z bloczków silikatowych gr. 24cm (np. SILKA)
Ściany działowe w lokalu mieszkalnym – z bloczków silikatowych gr. 8 cm (np. Suporeks). Przewody wentylacyjne i spalinowe - z pustaków wentylacyjnych prefabrykowanych, ponad dachem kominy otynkowane i pomalowane farba emulsyjna.

Stolarka okienna - stolarka okienna PCV biała, co najmniej jedno skrzydło w pomieszczeniu rozwieralno/uchylne.

Elewacja budynku będzie wykończona tynkiem cienkowarstwowym strukturalnym w technologii lekkiej mokrej. Inwestor zastrzega możliwość korekty elewacji.
Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej.
Balustrady balkonowe z profili stalowych, pochwyty stalowe.

Lokale Mieszkalne wyposażone są we wszystkie niezbędne instalacje i wyposażenie techniczne oraz przygotowane do robót wykończeniowych: drzwi do mieszkań wejściowe z klatki schodowej - antywłamaniowe z wizjerem, stolarka okienna PCV w kolorze białym,tynki ścian i sufitów gipsowe, maszynowe lub cementowo wapienne + gładz gipsowa, podłoża pod posadzki - wylewka cementowa zatarta na ostro z warstwa ocieplenia, piec gazowy dwufunkcyjny (c.o. i c.w.) zamontowany zgodnie z projektem, grzejniki płytowe bez zaworów termostatycznych, rurarz - z rur polipropylenowych.

Instalacja gazowa z rur miedzianych i stalowych. Instalacja wod.-kan. - z podejściami dopływowymi i odpływowymi (bez białego montażu).

Instalacja elektryczna -  z gniazdkami, wyłącznikami, kable zabezpieczone kostkami.

Instalacja dzwonkowa i domofonowa - kompletna, instalacja antenowa TV i komputerowa - 1 gniazdko, instalacja telefoniczna - 1 gniazdko w przedpokoju (bez przyłącza telekomunikacyjnego - przyłącze zostanie wykonane przez Wspólnote Mieszkaniowa po wyborze operatora sieci).

Instalacja wodna oraz Instalacja kanalizacji sanitarnej: - podejścia wody do urządzeń sanitarnych i innych urządzeń gospodarczych wg projektu rozmieszczenia urządzeń rozprowadzone po ścianach przy posadzce - podejścia kanalizacyjne w kuchni i łazience wg projektu rozmieszczenia urządzeń, rozprowadzone po ścianach przy posadzce - Podejścia instalacją wod-kan do urządzeń z rur PCV, PE, PP - Developer nie dostarcza i nie montuje armatury i osprzętu sanitarnego Liczniki poboru wody:
Do każdego lokalu mieszkalnego liczniki poboru wody zimnej. 
 

Korytarze ogólnodostępne wyłożone płytkami gresowymi - klatki schodowe wyłożone płytkami gresowymi Wykończenie ścian wewnętrznych: - korytarze i klatki schodowe – tynki gipsowe, malowane farbą - balustrady stalowe pomalowane farbą olejną.

Instalacje elektryczne: - instalacje oświetlenia ogólnego w obszarach komunikacyjnych ogólnych, takich jak klatki schodowe i korytarze, oświetlenie zewnętrzne – rozmieszczone wg projektu instalacji elektrycznych.

Skrzynki pocztowe: - skrzynki pocztowe stalowe naścienne w korytarzu.

Zagospodarowanie terenu: - chodniki i podjazdy przy budynkach: o nawierzchni z kostki betonowej grub. 8 cm - pozostałe chodniki i ulice: o nawierzchni z kostki betonowej - krawężniki – betonowe - osiedle ogrodzone, miejsca postojowe – rozdzielenia malowane lub wyłożono kostką w innym kolorze.

Zastrzegamy, że standard wykończenia jest jedynie poglądowy i może ulec zmianie. Jednocześnie oświadczamy, że zaproponowany przykład standardu wykończenia nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.